Güzel Sözler

Harflerin farklı sıralarda dizilmesiyle ortaya çıkan kelimeler farklı sıralarla dizilip cümleleri anlamı güzel cümleleri oluşturuyor. Bizi etkileyen duygulandıranlara da güzel söz diyoruz. Güzel söz denilince aklımıza şairler yazarlar ve çok anlamlı insanı derinden etkileyen duygulandıran düşünceler geçer haksız da değiliz sözler insanı bazen derinden etkiler. Basit bir cümledir ama anlamı büyüktür. Sadece harflerden oluşan kelimeler bir araya geldiklerin de derin anlamlar içeren cümleler oluşur.

Kim bilir ne acılar ne dertler ne aşklar ne hüzünler yaşadılar da yazdılar o sözleri dile getirdiler. Bizi okuduğumuzda etkileyen sözler yazarları  nasıl etkiledi ki ortaya çıktı. Tartışmasız insanın üzerinde etkisi büyük. Sözlerin tamamı ayrıca iletişimdir de,  duyguların tercümanıdır da…

Bir kadını kendine aşık etmeyi de sözler sağlar bir insana duyduğunuz nefreti de sözler sağlar. Anneye olan doğal içten karşılıksız seviyi de sözler anlatır, kötülük yapmış toplumca dışlanmış birini de sözlerle birçok şeyi anlatırız. Bazı sözler kalbe dokunur.

Güzel sözler duymanız, söylediğiniz sözlerle karşınızdakini etkilemeniz umuduyla .

 

Exit mobile version