Bay ve Bayanlar ile ÖzeL Sohbet
Sitesi


Haydi şimdi sohbet ve okey zamanı! Sohbet et, okey oyna ve yeni arkadaşlar edin, bu zevki birlikte yaşa. Okey oynamak mı istiyorsun? Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber internet kullanımı mobil anlamda yaygınlaşmış ve birçok bilgiye ulaşım hızı heryerden kolaylıkla sağlanmaktadır. Mobil sohbet odaları üzerinden görüşme yapmak isteyenler de ilgili fırsatlardan yararlanarak sitelere giriş yapmaya başlamıştır.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Tek Adresi


görüntülü sohbet

Hakkari SohbetHakkari sohbet siteleri

Hakkari; Urartular, persler, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı gibi medeniyetlere tanıklık etmiştir. Kürtçe adı colamerg eski adı ise çölemeriktir. Bu kadim şehri bir çoğunuz televizyonlardan izlersiniz ve ön yargılarınız ile kestirip atarsınız. Gelin bir birlikte bu aslında misafirperver, sohbet’i ve muhabbeti bol memleketi birlikte tanıyalım. Hakkari sohbet siteleri açısından neden önemli olduğunu birlikte analiz edelim. Dünya da  Ters lalelerin hayat bulduğu bu şehir de bir tek insan hayat bulamamıştır. Gerek coğrafik yapısıyla gerek siyasi karşılığı ile gerekse sosyal imkansızlıklar sebebiyle bölge insanı ve genç nüfus  farklı alternatiflere yönelmektedir.

hakkari sohbet odaları ve tarihçe anlatımı

Hakkari Chat Tarihçe

Hakkari sohbet siteleri ve Hakkari sohbet odaları tam da burada devreye girmektedir. Arkadaşlar gitmesek de kalmasak da o köy bizim köyümüzdür mantığından çıkıp lütfen gidip gezin. İnsanlarını  tanıyın sohbet edin o insanlara değil kendinize bir şans tanıyın  ‘kişi her zaman bilmediğine düşmandır ‘. Aslında empati gezintisi bile yeterli olur bu şehirde ki yaşam zorluklarını ve imkansızlıkları anlamak için. Bir düşünün kürtçe adı ile çele yani Çukurca’nın, İran’a sınır bir köyünde dünyaya geldiğinizi. Düşünün tek geçim kaynağınız olan hayvancılığı bile silah gölgeleri altında yaptığınızı. Burada yaşam süreniz için elinizde bir kaç argüman vardır, bunlar dan biri de telefon ve bilgisayar ortamı. Tabi İnterneti çeken ve kapsama alanı içerisinde olanlar kendini şanslı hissedebilir sadece. Bu sebeple en çok sohbet kelimesinin arandığı şehirlerin başında gelir.

Kısaca yukarı da belirttiğim ve bahsedemediğim bir çok sebepten dolayı insanlar en temel ihtiyaç olan; kendini ifade etme ve paylaşımda bulunma ihtiyacını mecburen mobil veya Web yani sanal ortamdan karşılamak durumunda kalmıştır. Mesleğim sebebiyle 3 sene Şırnak’ta çalıştım ve bir çok defa bu şehre  gitme fırsatım oldu, şöyle ki sohbet ortamı sağlamak adına  İstanbul da adım başı cafe vardır. Hakkari de ise tam tersine bu ihtiyaç için adım başı İnternet Cafe görebilirsiniz. Hedef kitlesi sohbet ve muhabbet arayışı olan herkes için Hakkari sohbet siteleri ve Hakkari sohbet odaları bu sebepten dolayı çok önemlidir. Yazıma son verirken jirki, pınyanışi, ertuşi, çemani ve adını sayamadığım bir çok aşiret mensubu olan güzel insanlara, mobil sohbet kullanıcılarına ve web sohbet kullanıcılarına diyorum ki: sizleri tanıyan sohbet  ortamı tedarikçileri olarak bizi tercih etmeniz. Günün birinde tekrar buluşmak ve anıları tazelemek ümidiyle.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar


4818 Defa
4359 Defa
2329 Defa