Bay ve Bayanlar ile ÖzeL Sohbet
Sitesi


Haydi şimdi sohbet ve okey zamanı! Sohbet et, okey oyna ve yeni arkadaşlar edin, bu zevki birlikte yaşa. Okey oynamak mı istiyorsun? Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber internet kullanımı mobil anlamda yaygınlaşmış ve birçok bilgiye ulaşım hızı heryerden kolaylıkla sağlanmaktadır. Mobil sohbet odaları üzerinden görüşme yapmak isteyenler de ilgili fırsatlardan yararlanarak sitelere giriş yapmaya başlamıştır.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odalarının Tek Adresi


görüntülü sohbet

Sohbet KeyfiİNTERNETTE SOHBET KEYFİ

İNTERNETTE SOHBET KEYFi İnsanların iletişim şekillerinin en başında sohbet etmek konusu gelmektedir. Bu konu bireylerin geçmişten günümüze haz duydukları ve bu bireylerin birbiriyle etkili anlaşma yollarındandır. Sohbet insanlara özgü olan ve insanların birbiri hakkında bilgi edinmek adına da başvurdukları en temel yollardandır.

Bu olgu insanlar için bazı durumlarda yemek yemek, su içmek kadar gereksinim haline gelmiş eşe dosta ihtiyaç duyulduğunda birbirini anlamak ve kişilerin sıkıntılarını, neşelerini, hayatlarında gerçekleşmiş olan hüzünlü ve sevinçli haberleri sohbet ortamları sıcak ve pozitif şekilde bir birlerine aktarmalarını sağlamaktadır.

Bu olgu bazı durumlarda, resmi ortamdaki samimiyet duygusunu pekiştirmek adına sevecen ve samimi olarak davranarak ortaya çıkan bir durumdur.

Sohbette elbette karşılıklı güven ve içtenliğe dayanan ve samimi hisler gerektiren bir iletişim şeklidir.

Karşılıklı birbirini anlamak ve dinleme esasına dayanmaktadır. Ayrıca sohbet insanların huylarını kültürlerini tanımanın en etkili yollarından birisidir.

Sohbet edilen kişi anlattıkları konuşma şekli ve tavırları saygısıyla kendisi hakkında ipuçları verecek onu tanımamıza yardımcı olacaktır.

Bir sohbete başlandığında karşımızdaki insan bizim rütbe olarak üstümüzde birisi ve ya ilk defa konuştuğumuz bir birey ise daha seviyeli olmamız gerekmektedir. Samimi olduğumuz kişilerle sen hitap biçimini kullanırken resmi olduğumuz kişilerde siz hitap biçimi kullanmamız gerekmektedir.

Sohbet geçmişten bugüne hiçbir teknoloji aleti olmadan bile varlığını sürdürmeyen karşılayan insanların en temel manevi ihtiyaçlarından birisidir. Ayrıca bu ihtiyaçta maddi ihtiyaçlarımız kadar gerekli olan ruh sağlığımız için gerekli olan en temel olanlar arasındadır. Ayrıca sohbet bir edebi yazım biçimi olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Edebi şeklinde günlük yaşamdaki konuşma şekli gibi samimiyet ve içtenliği içinde barındırma esasına dayanmaktadır. Bazı insanlarda öylesine güzel hitap ve karşısındakini iyi hissettirme yeteneği vardır ki bu kişiler hoş sohbet olarak anılırlar.

Sohbet ettiğimiz kişi davranış ve dinleme şekilleriyle de bize verdiği değeri de ortaya koyacaktır. Sohbet edilirken mimikler ve jestlerde çok önemlidir.

Ayrıca yapacağımız her davranış söyleyeceğimiz her söz özgüvenimiz hakkında da karşımızdaki insana bilgilendirmeler verecektir. Sohbet etmek ayrıca bir sanat olarak dahi görülebilir çünkü ifade etme bir yetenek şeklidir.

Güler yüzlü davranmakta bu konuda olumlu pozitif enerji yansıtmamızı sağlar.

Uzun uzun sohbet edilebileceği gibi kısa süreli kahve molaları da bireylere iyi gelecektir.

Sohbet etme yeteneğini geliştirmek adına da pek çok kişisel gelişim uzmanı kitaplar yazmıştır.

Bu şekilde de kendimizi geliştirmemiz mümkündür. Geçmişte sadece yüz yüze iletişim şeklini olan sohbet gelişen teknolojiyle pek çok yolla uzağımızda olan insanlarla bile konuşma olanakları yaratılmış durumdadır.

Bu teknoloji ilk çıktığı yıllarda pek çok kesim için lüks olmasına rağmen öncelikli olarak ev telefonları daha sonra cep telefonu ile ve mesaj yoluyla da konuşma sohbet etme olanağı sağlanmıştır.

Daha da ilerleyen zamanda ise internet aracılığı ile sohbet etme olanakları sağlanmıştır. Bu konuda önceleri yazışma aracılığı ile yapılırken daha ilerleyen zamanlarda ise kamera yardımıyla çok uzak olan mesafelerde bile sohbet etme bir birbirini görme imkânı da sağlanarak teknolojik imkânlar geliştirilmiştir.

Sohbet etmek adına önceleri kullanılan mektup yöntemi ile yakın geçmişte kullanılmaya başlanan internet ortamı kişilere daha önce tanımadıkları insanlarla sohbet etme olanağı sağlamış durumdadır.

Bu siteler gün geçtikçe çoğalmış farklılaşmıştır. Öncelikle sohbet siteleri adına kurulan bu siteler rumuz yardımıyla bir biriyle konuşma imkânı sağlamıştır. Daha sonraları ise arama filtreleri getirilen bu siteler kullanıcılara büyük kolaylık sağlanmıştır. Üyelik ile girilen bu siteler istenilen yaşta ve cinsiyette arkadaşlıklar kurulmaya yardımcı olmuştur.

Teknoloji daha da gelişerek bu sitelerde kendilerini yenileyerek kamera yardımı ve ya fotoğraf yükleme yapılarak görselliğe bakılarak da arkadaş seçme işlemi gerçekleştirilmiştir. İlerleyen zamanla ise bu işlem sohbet etme olanağı sosyal paylaşım siteleri yardımıyla gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Burada ise çeşitli albümler kurularak fotoğraf yükleme kamera ile sohbet etme bu fotoğraflar hakkında görüş bildirme imkânları yer almaktadır. Böylelikle sohbet konusunda geçmişten geleceğe büyük bir değişkenlik olmuş sohbet etme konusunda farklılıklar ortaya çıkmıştır.

Önceleri ev sohbetleri ya da sohbet etmek adına gidilen kahvehaneler yerini bilgisayar ve cep telefonlarına bırakarak kuşaklar arasında farklılaşma gerçekleşmiştir.sohbet keyfi, internette sohbet keyfi, sohbet keyfi nasıl yapılır

Teknolojinin gelişimi bir yandan uzak şehirlerde hatta farklı ülkelerde oturan akraba dostlarımızla sohbet olanaklarını sağlarken bir yandan yüz yüze olan sohbet imkânlarını yok etmek durumunda kalmıştır. Ancak farklı insanlarla da tanışmamıza imkân sağlaması o insanlarda farklı bilgiler kültürel birikimler hakkında fikirlerimizin olması büyük bir gelişim halidir. Sohbet etmek azımsanacak bir olgu değildir. İnsanlar zaman zaman yaşantılarındaki bazı olaylar hakkında başkalarından fikir almak isteyebilirler.

Sohbette gerek internet üzerinden gerek yüz yüze olarak bu işlemi sağlamakta toplumların kişilerin bağlarının güçlenmesini sağlamaktadır. Sohbet etmenin ülkemiz yüz yüze zamanlarında ise en iyi günler bayramlarımız olmaktadır.

Tüm bunlar doğrultusunda sohbet konusunda kuşkusuz en çok tercih edilen kaynak internet olmaktadır. İnternet üzerinden çeşitli sohbet odaları ile gerçekleştirilen, çeşitli takma adlar kullanılarak yapılan sohbetler herkes için oldukça zevkli ve tercih edilebilir bir şeydir.

Günün stresini atmak, biraz eğlenmek ve zaman geçirmek için yapılan bu sohbetlere sizler de dâhil olabilirsiniz. Yöneticiler ile oldukça güvenli bir ortam sağlayan sohbet odalarında hiçbir güvensiz durum olmamakla beraber istediğiniz kişi ile Sohbet edebilme imkânı sunulmuş durumdadır.

Böylelikle istemediğiniz ya da sizi rahatsız eden hiçbir durum ile karşılaşmadan sohbet etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. İnternet bağlantınız olması yeterli olacaktır. İstediğiniz zaman, günün her saatinde bu sohbet odalarına giriş yapabilir ve dilediğiniz kadar sohbet ederek keyif çıkartabilirsiniz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar


4818 Defa
4359 Defa
2329 Defa